800 riešených príkladov z mechaniky tekutín

Knížat Branislav
Zväzok 1. Vysokoškolská učebnica je koncipovaná ako pomôcka pri štúdiu na technických fakultách univerzít.

Vysokoškolská učebnica prezentuje výklad problematiky mechaniky tekutín prostredníctvom viac ako 800 riešených príkladov. Látka je tematicky rozdelená do kapitol, pričom každá kapitola je uvedená stručným teoretickým prehľadom. Riešenie príkladov je sprevádzané podrobným slovným komentárom. Kniha prezentuje mechaniku tekutín ako dôležitú časť mechaniky kontinua. Zaoberá sa vlastnosťami tekutín, kinematikou pohybu, hydrostatikou aj hydrodynamikou. Prezentuje prúdenie kvapalín aj plynov, reálnych aj ideálnych tekutín. Vysokoškolská učebnica je koncipovaná ako pomôcka pri štúdiu na technických fakultách univerzít.

• Vydanie rok: 2016
  • Rozmer [mm/formát]: A4