Nízkoenergetická, zelená, udržateľná budova - klíma - energia

Bielek Boris , Bielek Milan , Vranay František , Lukášik Dušan , Vranayová Zuzana , Vilčeková Silvia , Ehrenwald Pavel , Híreš Juraj , Majsniar Vladimír , Mikušová Miroslava
Publikácia charakteru vysokoškolskej učebnice predstavuje súbor najnovších poznatkov z vedného odboru Teória a konštrukcie pozemných stavieb a vedného odboru Architektúra.

Publikácia charakteru vysokoškolskej učebnice predstavuje súbor najnovších poznatkov z vedného odboru Teória a konštrukcie pozemných stavieb a vedného odboru Architektúra, a to konkrétne z oblasti vývoja techniky v architektúre pre udržateľnú spoločnosť.  Táto spoločná, veľmi dôležitá oblasť dvoch obsahovo blízkych vedných odborov musí vychádzať zo všeobecnej interakcie SPOLOČNOSŤ – ENERGIA –EKOLÓGIA, v ktorej mal vždy významnú úlohu človek a jeho ekonomické aktivity, v ktorých dominantnú úlohu v každom historickom období predstavovala otázka organizácie trhu s energiou.

• Edícia: vysokoškolská učebnica
  • Vydanie rok: 2014