Zakladateľ slovenskej fyziky Život a dielo Dionýza Ilkoviča

Šebesta Juraj
Profesor Dionýz Ilkovič bol významnou osobnosťou nielen fyziky, ale slovenskej vedy vôbec. Zaslúžil sa o vznik Slovenskej akadémie vied a jeho život i práca boli úzko späté aj s našou univerzitou.
29,9

Profesor Dionýz Ilkovič bol významnou osobnosťou nielen fyziky, ale slovenskej vedy vôbec. Zaslúžil sa o vznik Slovenskej akadémie vied a jeho život i práca boli úzko späté aj s našou univerzitou. Nová monografia prostredníctvom archívnych dokumentov, článkov aj početnej korešpondencie zoznámi čitateľov s najvýznamnejšími udalosťami z jeho života a priblíži im dielo, ktoré vytvoril.

Vzhľadom na to, že prof. Ilkovič sa významnou mierou podieľal na organizácii vedeckej výučby na školách, publikácia sa v širších historických a spoločenských súvislostiach venuje aj budovaniu slovenského vysokého školstva.

Sme presvedčení, že táto kvalitná publikácia poteší nielen odborníkov (inžinierov, fyzikov a chemikov), ale tiež všetkých čitateľov, ktorí sa zaujímajú o našu históriu a jej významné osobnosti.

Viac informácií o knihe a ukážkové strany nájdete na našom Facebooku TU.

• Edícia: Monografia
  • Vydanie rok: 2019