Zbierka príkladov z prenosu tepla 3. časť - Prenos tepla sálaním a odparovaním vody

Ferstl Karol , Masaryk Michal

Predkladaná knižná publikácia je tretia časť štvordielneho súboru vysokoškolských učebníc venovaných riešeniu problémov z prenosu tepla. Tretí diel cvičebnice obsahuje výpočtové príklady a podklady zo základných oblastí prenosu tepla sálaním – radiáciou a prenosu tepla odparovaním vody. Kniha nadväzuje na teoretickú učebnicu Prenos tepla vydanú v roku 2011, na cvičebnicu Prenos tepla – Príklady, 1. časť – Vedenie tepla, vydanú v roku 2014, ako aj na Prenos tepla – Príklady, 2. časť – Prenos tepla konvekciou, vydanú v roku 2016. Táto publikácia je určená predovšetkým študentom strojníckych fakúlt pre predmety súvisiace s prenosom tepla sálaním, resp. s odparovaním vody na všetkých troch stupňoch štúdia. Môže slúžiť ako vhodná literatúra pre praktické výpočty aj v iných študijných programoch fakúlt technických univerzít a vysokých škôl zaoberajúcich sa prenosom tepla, ako aj pre širokú technickú odbornú verejnosť z oblasti tepelnej techniky.

• Vydanie rok: 2018
  • ISBN: 978-80-227-4841-4