1 2 3 4 5

Problémovo orientované úlohy z oblasti obrábania, tvárnenia, zvárania a riadenia podnikových procesov

Šugár Peter
Monografia zameraná na praktické riešenia z oblasti obrábania, tvárnenia, zvárania a riadenia podnikových procesov
Ospravedlňujeme sa, ale tento produkt sa už nedá kúpiť

Pri vzdelávaní nových odborníkov je dôležité rozvíjať ich tvorivý potenciál. Prax ukazuje, že najlepšie výsledky prináša prepájanie tradičných pedagogických prístupov s tvorivým riešením praktických úloh. Pri tomto modeli vzdelávania je uprednostňované učenie sa skúsenosťami pred osvojovaním si „hotových poznatkov“. To, čo sa má žiak naučiť teda nie je vopred dané, ale je postupne získavané formou riadeného objavovania.

Ako reakcia na vyššie uvedené skutočnosti bol na Ústave výrobných technológií MTF STU v Trnave spustený projekt KEGA, ktorého cieľom bola inovácia existujúcich foriem vzdelávania. Jedným z výstupov tohto projektu je predkladaná publikácia. Prináša 10 príkladov problémovo orientovaných úloh z oblasti obrábania, tvárnenia, zvárania a riadenia podnikových procesov vo forme prípadových štúdií. Výsledky vedeckého výskumu autorov sú v nich prepájané s poznatkami overenými priemyselnou praxou, čím poskytujú špecifický súbor poznatkov a skúseností.

Viac informácií a ukážkové strany nájdete na našom Facebooku TU.

• Edícia: Monografia
  • Vydanie rok: 2021