Finančný trh, teória a prax

Bondareva Irina , Katrenčík Ivan , Zatrochová Monika
Vysokoškolská učebnica poskytuje informáciu o základných nástrojoch finančného trhu. Obsahuje kontrolné otázky a testy, čo umožňuje študentovi preveriť si svoje poznatky...

Vysokoškolská učebnica poskytuje informáciu o základných nástrojoch finančného trhu. Obsahuje kontrolné otázky a testy, čo umožňuje študentovi preveriť si svoje poznatky a samostatne ohodnotiť svoje teoretické vedomosti v rámci skúmanej témy. Osobitná pozornosť je venovaná rozvíjaniu praktických zručností študentov pri práci s rôznymi nástrojmi finančného trhu. Uvádzajú sa typické úlohy, ktoré by mal byť každý predajca a kupujúci cenných papierov schopný vyriešiť, aby sa predišlo možným stratám, ako aj vysvetlenie situácií, ktoré sa vyskytujú na trhu s cennými papiermi. V učebnici sú uvedené vzorce na výpočty a ich interpretácia. Cieľom učebnice je oboznámiť študentov so základnými otázkami teórie a praxe finančných trhov, objasniť kategoriálny aparát a prispieť k výchove profesionálne zdatných manažérov.

Bližšie informácie a ukážkové strany z knihy nájdete na našom Facebooku TU.

• Vydanie rok: 2021
  • ISBN: 978-80-227-5101-8