Dizajn s ohľadom na človeka, Humanizácia prostredia

Kotradyová Veronika , Teischinger Alfred , Žúžiová Zuzana , Hagenhenrich Ingrid , Rozložník Pavol , Krchniaková Korina , Majcher Stanislav , Czafík Michal , Sládek Michal , Mačaj Peter , Capíková Alena , Chumchalová Dana
Kniha ponúka pohľady z viacerých perspektív na dizajn s ohľadom na človeka a na vzťah medzi človekom, prostredím a jeho objektmi.

Publikácia je prienikom dizajnu, architektúry, sociálnych vied, medicíny, ergonómie a neuroergonómie, feng šuej, filozofie, humanitárnej pomoci, fenomenológie aj stavebnej fyziky, chémie a biológie v ich aplikovanej podobe použiteľnej pri navrhovaní životného priestoru v akejkoľvek mierke. Ponúka aj metodológiu tvorby s ohľadom na človeka a je vysokoškolská učebnica pre predmet Humanizácia mikroprostredia na Fakulte architektúry STU v Bratislave a Lesníckej a drevárskej fakulte MENDELU v Brne. Poslúži aj na osvetu v oblasti dizajnu s ohľadom     na človeka, medzi laickou a odbornou verejnosťou.

• Edícia: monografia
  • Vydanie rok: 2016