Optimalizačné metódy a základy pravdepodobnosti

Šipošová Alexandra , Šeliga Adam , Kalická Jana
Vysokoškolská učebnica je primárne určená pre študentov predmetu Matematika 3 vyučovaného na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity...

Vysokoškolská učebnica je primárne určená pre študentov predmetu Matematika 3 vyučovaného na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave pre odbor Technológia stavieb. Táto učebnica je rovnako vhodná pre študentov odboru Matematicko-počítačové modelovanie ako doplnkový text, prípadne ktorémukoľvek študentovi a čitateľovi, ktorého zaujali témy obsiahnuté v nej. Autori sa v tejto učebnici snažili zachytiť tie najdôležitejšie myšlienky vybraných statí z teórie pravdepodobnosti a lineárnej optimalizácie s presahom do grafových optimalizačných metód. Naša snaha bola praktická prezentácia výsledkov týchto oblastí a vyhnutie sa formálnej logickej výstavbe preplnenej matematických tvrdení a dôkazov.

VIac informácií a ukážkové strany z publikácie nájdete na našom Facebooku TU.

• Vydanie rok: 2021
  • ISBN: 978-80-227-5103-2