Vybrané kapitoly z chemickej fyziky

Malček Michal , Michalík Martin , Breza Martin
Učebnica je určená primárne študentom študijného programu Technická chémia – modul Fyzikálna chémia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave...

Učebnica je určená primárne študentom študijného programu Technická chémia – modul Fyzikálna chémia na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Rozsah učebnice zodpovedá súčasnému rozdeleniu učiva v rámci predmetu Chemická fyzika. Vychádzajúc z klasickej fyziky chemická fyzika aplikuje jej zákony na problémy častíc takzvaného mikrosveta, t. j. atómov a subatomárnych častíc (napr. elektrónov). Chemická fyzika teda predstavuje nevyhnutný základ pre ďalšie štúdium problémov kvantovej mechaniky, ako aj molekulovej spektroskopie. Učebnica sa nevenuje objasňovaniu základných matematických a fyzikálnych problémov. Predpokladá, že čitateľ sa počas svojho predchádzajúceho štúdia dôkladne oboznámil s problematikou vektorov, matíc a komplexných čísiel, ako aj s kinematikou a dynamikou telies.

Učebnica vyšla s podporou projektu VEGA 1/0139/20.

Viac informácií a ukážkové strany nájdete na našom Facebooku TU.

• Vydanie rok: 2021
  • ISBN: 978-80-227-5131-5