1 2

KLIMATIZAČNÉ ZARIADENIA A ICH DIMENZOVANIE, I. ČASŤ - CENTRÁLNE KLIMATIZAČNÉ ZARIADENIA

Ferstl Karol , Masaryk Michal , Mlynár Peter
Učebnica je určená svojim obsahom a metodikou jeho výkladu predovšetkým ako povinná literatúra k štúdiu predmetu Klimatizácia na Strojníckej fakulte STU.

Učebnica je určená svojim obsahom a metodikou jeho výkladu predovšetkým ako povinná literatúra k štúdiu predmetu Klimatizácia v IV. ročníku inžinierskeho štúdia v študijnom programe Energetické stroje a zariadenia na Strojníckej fakulte STU.

I. časť „Centrálne klimatizačné zariadenia“ je zameraná na nízkorýchlostné vzduchové klimatizačné zariadenia určené pre veľké halové priestory. Obsahuje kapitoly z dimenzovania klimatizačných zariadení pre ich letnú a zimnú prevádzku prostredníctvom  psychrometrických výpočtov a grafických zobrazení v h, x - diagrame. Učebnica môže poslúžiť aj študentom iných príbuzných študijných programov na fakultách technických univerzít, prípadne technických vysokých škôl, v rámci ktorých sa preberajú kapitoly z klimatizačných zariadení a ich psychrometrických výpočtov. Napokon môže byť užitočnou pomôckou aj odborníkom v praxi z oblasti klimatizácie budov.

Viac informácií a ukážkové strany z publikácie nájdete na našom Facebooku TU.

• Vydanie číslo: 1
  • Vydanie rok: 2022